Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-is-basi-egitim-etkinlikleri-ve-etwinning-il-koordinatorleri-calistayi-tamamlandi

eTwinning İş Başı Eğitim Etkinlikleri ve eTwinning İl Koordinatörleri Çalıştayı Tamamlandı

eTwinning 2022 yılı çalışma planı kapsamında İtalya(4), Fransa(4) ve İspanya(2) üye ülke temsilcilerinden 10 kişinin katılımıyla 8-12 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da eTwinning İş başı eğitimi gerçekleştirilirken, 11-13 Kasım 2022 tarihlerinde eTwinning il koordinatörleri, eTwinning Değerlendirme Ekibi, İçerik Geliştirme Ekibi ve Sosyal Medya Ekibi’nin katılımıyla eTwinning İl Koordinatörleri Çalıştayı gerçekleştirildi.

İş başı eğitimi kapsamında eTwinning genel çalışma prensibi, kalite etiketi değerlendirme süreç ve sonuçları, istatistiksel verilerle eTwinning, yardım masası ve destek birimleri, eTwinning elçileri ve diğer destek ekiplerin çalışma süreçleri, eTwinning faaliyetinin etkisi ve yapılan çalışmalar, sosyal medya, eTwinning Okulu, ESEP Platformu ve Yenilikler, Mesleki Gelişim süreçleri, Üniversiteler arası iş birliği ve süreçler, Raporlama, Bütçe Yönetimi gibi konular karşılıklı olarak ele alınarak ülkeler arası iş birliklerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar planlandı. Bununla birlikte Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Meslek Lisesi, 15 Temmuz Anaokulu, ve Kamile Metin Yapar İlkokulu ziyaret edilerek eTwinning projelerinin gerçek çıktıları ve ülkemiz adına yürütülen diğer okul faaliyetleri yerinde incelendi.

11-13 Kasım 2022 tarihlerinde ise eTwinning il koordinatörleri, eTwinning Öğretmen Akademisine destek veren Akademisyenler, eTwinning içerik geliştirme ekibi, Kalite Etiketi Değerlendirme Ekibi, eTwinning sosyal medya ekipleri ve diğer eğitmenlerin katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi. Doç. Dr. Yavuz SAMUR’un çağrılı konuşmacı olarak yer aldığı çalıştayda yeni eTwinning platformu ESEP hakkında bilgi verilirken, eTwinning il koordinatörlerinin mevcut görev sorumluluklarına göre yeni yaygınlaştırma ve çalışma faaliyetleri, İçerik geliştirme ekibi tarafından yeni çevrimiçi eğitim planları ile MOOC tabanlı eğitimlerin konuşmacı ve konu dağılımları üzerinde duruldu. Kalite Etiketi Destek Ekibi tarafından eTwinning projelerinin değerlendirilmesinde Turna Sistemi işlevselliği ve yeni yapılabilecek geliştirmeler anlatıldı. Sosyal Medya ekibi tarafından da bakanlığımızın sosyal medya klavuzu kapsamında eTwinning faaliyetinin yaygınlaştırmasına yönelik yeni çalışmaların üzerinde duruldu.