Ortak bulmanın diğer yollar

eTwinning Masaüstü’nde bulunan “eTwinnerları bul” sekmesi ortak bulmada en yaygın kullanılan yoldur. Ancak unutulmamalıdır ki, buradan arama yaparak bulduğunuz, sizi hiç tanımayan bir öğretmen ortak olma isteğinizi geri çevirebilir. Bu yüzden öncelikle, öğretmen odaları ya da forumlarda aktif olmak, tanınırlığınızı artırmak, ortak bulmanızı kolaylaştıracaktır. Öğretmen odaları öğretmenlerin belli bir konu üzerinde fikir alış verişi yaptığı çevrim içi odalardır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki sunuma göz atınız;

 

eTwinning Ögretmenler odası

Ancak öğretmen odalarının amacı ortak bulmak değildir. Bu yüzden öğretmen odalarında doğrudan ortak aramaya yönelik mesajlar bırakmak internet etiğini aykırı bir davranış olarak düşünülebilir.

Forumlara ise eTwincileri bul sayfasının sağ bölümünden ulaşılabilir. Forumlardan öğrencilerinizin yaş grubuna uygun olana girip, doğrudan proje fikrinize ortak arayabilirsiniz. Projesine ortak arayan diğer öğretmenlere mesaj bırakabilirsiniz.

 Bunların yanı sıra;

  • Merkezi Destek Servisi’nin düzenlediği, çevrim içi eğitimlere ve yarışmalar gibi etkinliklere katılmak. Yakın zamanda gerçekleşecek çevrim içi öğrenme olayları eTwinning Masaüstü (Desktop) ana sayfasında listelenmektedir.
  • Farklı ülkelerde gerçekleşen irtibat semineri ya da kişisel gelişim çalıştaylarına katılmak. Bu tür seminerlere katılım Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından finanse edilmektedir. Ancak bütçe az sayıda öğretmenin katılımına imkan sağlayabilmektedir.
  • Ulusal Destek Servisi’nin düzenlediği çevrim içi yada yüz yüze irtibat seminerlerine katılmak.

Başkaları ortak ararken sizin profilinizde belirttiğiniz bilgileri göreceklerdir. Bu yüzden profilinizin tercihen İngilizce olarak, sizi ve proje beklentilerinizi en iyi yansıtacak şekilde yazılmış olması önemlidir. Ayrıca bir profil resminizin olması ortak bulmanızı kolaylaştıracaktır. 

           

© 2013-2017 Tüm Hakları saklıdır