Önemli Duyurular

OKUL BİLGİLERİNİN GÜNCELLENMESİ 

EBA'da Video Paylaşımı

eTwinnin projelerine ait videoların EBA'ya yüklenmesini anlatan videodur. Kalite etiketleri kaldırılmış olup tüm proje yapan öğretmenler eTwinning kategorisini seçerek paylaşımda bulunabilirler.

 

 

Videoyu indirmek için: MP4 format


Video ve fotoğraf paylaşımı

Saygıdeğer öğretmenlerimiz,
Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı internet ortamında video ve fotoğrafların paylaşımı konusunda dikkatli olunmasına ilişkin yazı sonrası, eTwinning Projesi yapan öğretmenlerimiz arasında eTwinning Projeleri'nde video paylaşımı ile ilgili bazı tereddütler ve endişeler oluştuğu görülmüştür. Bu kapsamda bakanlığımızın yeni bir yasaklama getirmediğini, sadece internet güvenliği ve etiği ile ilgili tüm Avrupa'da geçerli olan kısıtlama ve kurallara uyulması konusunda hassas davranılması gerektiğinin altını çizdiği bilinmelidir. eTwinning Projesi kapsamında yapılan/yapılacak video ve fotoğraf paylaşımlarında aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önemlidir;
  1. Olabildiğince öğrencilerin yüzlerinin seçildiği fotoğraf ve videoların paylaşımından kaçınılması,
  2. Eğer paylaşım yapılacaksa, mutlaka velilere, projenin başlangıcında paylaşım için izin veren bir yazı imzalatılması,    
  3. Video ve resmilerin Youtube ve Vimeo'da kısıtlamalar ile paylaşılması.
 
Vimeo'da güvenli biçimde video paylaşımının nasıl yapılacağını görmek için tıklayınız

Avrupa Kalite Etiketi Adaylığı son başvuru tarihi

Projelerinin Avrupa Kalite Etiketine aday gösterilmesini isteyen öğretmenlerimiz için, Ulusal Kalite Etiketine başvuru için son tarih 07 Ekim 2015 Cuma günüdür.  Ulusal Kalite Etiketi alan projelerin %35'i Ulusal Destek Servisi tarafından seçilerek, Avrupa Kalite Etiketi'ne aday gösterilecektir.  Avrupa Kalite Etiketi alan projeler arasından da, Ulusal Destek Servisleri tarafından oluşturulan jüri tarafından seçilen projeler “European eTwinning Prizes”  a aday gösterilecektir.


Ulusal eTwinning Projeleri Onayı (Aynı ülkeden iki öğretmenin başlattığı projeler)

Eylül ayı başından beri,  ülkemizden iki öğretmenin eTwinning projesi başlatabilmesi mümkündür. Bu kapsamda, aynı okuldan öğretmenlerimizin  proje başvuruları olduğu görülmüştür. eTwinning’de temel amaçlardan biri, yüz yüze iletişim kurma olanağına sahip olmayan öğretmenlerin işbirliği yapması olduğundan,  aynı okuldan iki öğretmenin kurucu olduğu eTwinning projeleri Ulusal Destek Servisi tarafından onaylanmayacaktır. Eğer aynı okuldan birden fazla öğretmen aynı projede çalışmak istiyorsa, proje onaylandıktan sonra, okuldaki diğer öğretmenin projeye  “üye” olarak eklenmesi gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

© 2013-2017 Tüm Hakları saklıdır