Sorularınız için : tretwinning@gmail.com

Proje Nasıl Başlatılır?

eTwinning’de Türkiye’den öğretmenlerle ulusal projeler,  eTwinning’de yer alan Avrupa Ülkelerinden her hangi biri ile de Avrupa projeleri başlatabilirsiniz.  eTwinning projelerinde resmi olarak her hangi bir zaman sınırlaması yoktur. Yılın herhangi bir zamanında başlatılabilirler. Süreleri genellikle 6 ay ila 1 yıl arasıdır, ancak içeriğe göre daha uzun ya da kısa olarak planlanabilirler. Projeye başlayacağınız öğretmenin mutlaka sizin ‘İrtibat Kişi’lerinizden biri olması gerekir(Contact List). Bu yüzden öncelikle ortağınızı bağlantı listenize ekleyin.

Projenizi planlarken şunları aklınızdan çıkarmayın;

  • Projenin çok karmaşık olması iyi bir proje olduğu anlamına gelmez. Konusu çok basit olsa da iyi uygulanan proje çok faydalı ve başarılı olabilir. PROJEYİ OLABİLDİĞİNCE BASİT TUTUN.
  • Projenin uyguladığınız öğretim programı ile uyumlu olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Projeyi derslerinizde öğrettiğiniz konuları öğretim biçimini zenginleştirmek ve öğrencilerin derslerinize olan motivasyonunu artırmak için kullanın. PROJE KONUNUZU ÖĞRETTİĞİNİZ KONULARDAN SEÇİN.
  • Projenizi ve süreçlerini okulunuzun ve öğrencilerinizin gerçeklerini göz önüne alarak planlayın. Mesela okulunuzda internet bağlantısı yeterli değilse, proje etkinliklerine öğrenciler arasında on-line görüşme koymak sorun alabilir. PROJENİZİ PLANLARKEN GERÇEKÇİ OLUN.

Projenizi planlama sürecinde aşağıdaki şablondan faydalanabilirsiniz;

Projeyi kayıt aşamalarını ayrıntılı biçimde anlatan aşağıdaki sunumu inceleyiniz;