Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-yillik-konferansi-fransada-gerceklestirildi

Ülkemizde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce yürütülen, Avrupa’da okulların eTwinning.net platformunda eşleşmesi ve ögretmen egitiminin yaygınlaştırılmasını amaçlayan eTwinning Faaliyetleri kapsamında 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde eTwinning Yıllık Konferansı düzenlendi.

“Demokratik Katılım” temalı konferans,50 den fazla sunum ve atölyeler ile devam etti. 44 ülkeden 500’den fazla öğretmenin bir araya geldiği konferansa Türkiye’den görevlendirilen öğretmen, il koordinatörü, ulusal destek servisi üyeleri ve yöneticilerden oluşan 32 kişilik bir heyet katıldı.

2018 yılında yaş kategorisinde dereceye giren projelerin de ödül aldığı konferansta ülkemizden;

16-19 yaş kategorisinde “In Sight In Mind”isimli adlı projesiyle birincilik ödülünü alan Tokat Zile Fen Lisesi, İngilizce Öğretmeni Ünsal SAPER (Proje tanıtım videosu aşağıda yer almaktadır)

Akdeniz Ödülü Kategorisinde “eTwinning Culture Olympics” adlı projesiyle birincilik ödülünü alan Giresun Kanuni Ortaokulu İngilizce öğretmenimiz Tuğba SAĞLAM,

0-6 Yaş Kategorisinde “Learning By Experiments” adlı projesiyle ikincilik ödülünü alan Muğla Marmaris Mesleki Eğitim Merkezi Okul Öncesi Öğretmeni Semra Ayata,tören ile ödüllerini almışlardır.

Bunun yanı sıra “My childhood and my future in your class” atölyesi ile konferans programında yer alan Hatay-Dörtyol Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Duygu EFETÜRK farklı ülke öğretmenlerinin katıldığı atölyeyi gerçekleştirmiştir.

Toplantıda ayrıca eTwinning faaliyeti kapsamında Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenen ve sponsor olunan Yunus Emre Kültürlerarası Anlayış özel ödülü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük tarafından Herit@ge Matters projesine dahil olan Belçika, Romanya, Yunanistan, Almanya, Hırvatistan, Portekiz ve Modova’dan katılım sağlayan öğretmenlere törenle verildi.