Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-mesleki-gelisim-webinarlari-100-000-den-fazla-ogretmene-ulasti

Covid -19 Salgın sürecinde yüzyüze eğitim öğretime ara verilmesinin ardından eTwinning Mesleki Gelişim webinarları sayesinde 100.000 den fazla öğretmenin eğitim alması sağlandı.

Avrupa Komisyonu Eğitim Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı (ECAE) tarafından Erasmus+ Programı kapsamında yer alan eTwinning faaliyeti, Avrupa Okul Ağı Konsorsiyumu organizasyonunda, 33 Avrupa ülkesi ve 11 Avrupa’ya komşu ülkenin eğitim bakanlıkları veya ulusal ajansları tarafından yürütülüyor. Bu kapsamda, öğretmenlerin etwinning.net platformu üzerinden çevrim içi iletişim kurarak bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, çevrim içi ve yüz yüze eğitimlere katılabilecekleri, teknolojiyi etkin ve verimli biçimde kullandıkları, öğretim programlarına uyumlu projeler gerçekleştirebilecekleri bir topluluk oluşturuldu.

eTwinning.net Türkiyedeki 11. Yılında 222.000 den fazla öğretmen, 39.700 proje, 50.271 okul ile Avrupa’da 1. Sırada yer almaktadır. Nicelik açısından elde ettiği bu sayıları nitelik olarak da güçlendirme adına eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eğitim ve eğitim teknolojileri webinarları ile deslemektedir. 16 Mart 2020 tarihi ile 19 haziran 2020 tarihleri arasında 100’den fazla webinar gerçekleştirilerek 100 binden fazla öğretmene ulaşıldı. Başlıca webinar konuları ve posterler aşağıda yer almaktadır. Öğretmenlerimizin bu webinarlar kayıtlarına youtube kanalımızdan ulaşabilmektedir.