Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-meslek-liseleri-ve-temel-egitim-calistayi-antalyada-gerceklesti

eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenlerin mesleki gelişimini desteklemek ve eTwinning projelerinin kalitesini artırmak amacıyla hazırlanan 2023 yılı çalışma planı kapsamında, 20-22 Kasım 2023 tarihleri arasında “eTwinning Meslek Liseleri Çalıştayı,” 24-26 Kasım 2023 tarihleri arasında ise “eTwinning Temel Eğitim Çalıştayı” Antalya’da gerçekleştirildi.

eTwinning Meslek Liseleri Çalıştayı’na mesleki eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler, akademisyenler, eğitmenler ve Ulusal Destek Servisi üyelerinden oluşan 94 kişi katılım sağladı. Çalıştayda Web 3.0 ve Blockchain, Bilim Eğitimi ve Yaratıcılık, Mesleki Gelişim Maratonu: Vocathlon, eTwinning Yıllık Teması “Well Being”, Yapay Zeka Uygulamaları, Marka Patent geliştirme, Stem uygulamaları, Twinspace, Web Araçları, Eğitim Bilişim Ağı ve Etkileşimli Tahtaların Eğitimde Kullanımı gibi konularda sunum ve atölyeler gerçekleştirildi.

eTwinning Temel Eğitim Çalıştayı’na ise okul öncesi öğretmenleri ile sınıf öğretmenleri, akademisyenler, eğitmenler, okul müdürleri ve Ulusal Destek Servisi üyelerinden oluşan 97 kişi katılım sağladı. Ayrıca Eğitimde Yeni Yöntem ve Teknikler, Esnek Öğrenme Alanları, Sürdürülebilir Okul, eTwinning Yıllık Teması “WellBeing”, Değişen Dünyanın Öğretmeni Olmak, Yapay Zeka, Eğitimde Oyun ve Oyunlaştırma, Bilim Eğitimi ve Yaratıcılık, Twinspace, Web Araçları gibi konularda sunum ve atölyeler gerçekleştirildi.

 Ayrıca Kalite Etiketi alan 20 farklı proje her bir çalıştayda proje stantları ile katılımcılara sergilenmiştir.