Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-bilgilendirme-toplantilari-ve-odul-torenleri-tamamlandi

Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, eTwinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmektedir. Ayrıca illerdeki eTwinning Projelerine yeni başlayan  öğretmenlere yönelik eTwinning 5N 1K, eTwinning Davranış Kuralları İnternet Etiği, 2021 yılı teması Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon, eTwinning Okulu ve Paylaşımlı Liderlik, eTwinning Mesleki Gelişim Fırsatları konularında Ulusal Destek Servisi tarafından bilgilendirme toplantısı   adı altında eğitimler verilmektedir.

Bu bağlamda Zonguldak, İstanbul, Kırklareli, Çankırı, Amasya, Giresun , Konya illerinde eTwinning Ödül Töreni düzenlenirken, Siirt, Batman, Mersin, Hatay, Van, Bitlis, İzmir, Muğla, Erzurum ve Kars illerinde bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Zonguldak

14 Haziran 2021 tarihinde Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 127 Öğretmene “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, 28 Okula “eTwinning Okulu Etiketi” , 50 Okula “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”, 18 Okula da “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir.

Van

15-16 Haziran 2021 tarihlerinde Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine edilen İl Bilgilendirme toplantısına Van ilinde eTwinning projeleri yürüten ve kalite etiketi almış 57 öğretmen katılım sağladı. Öğretmenlere 2019-2020 yılında aldıkları kalite etiketleri ve okul levhaları takdim edildi.

İstanbul

17 Haziran 2021 tarihinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen, İstanbul ve ilçelerini temsilen törene davet edilen 39 ilçeden 48 mentöre eTwinning kalite etiketi sertifikaları verildi.

Bitlis

17-18 Haziran 2021 tarihlerinde Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eTwinning bilgilendirme toplantısı ve ödül töreni düzenlendi. 50 öğretmenin katıldığı toplantıda, 2019-2020 eğitim öğretim yılında eTwinning projesi yürütüp, kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlere kalite etiketleri takdim edildi.

Kırklareli

18 Haziran 2021 Cuma günü Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eTwinning faaliyetlerinin değerlendirildiği programda 34 öğretmen 63 ulusal kalite etiketi ve 30 Avrupa kalite etiketi ile toplamda 93 ödüle layık görüldü. Bu öğretmenlerin çalışmış olduğu 14 okul eTwinning Okulu ödülü, 10 okul ise eTwinning okul levhası ödülü ile ödüllendirildi.

 

Çankırı

21 Haziran 2021 tarihinde Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreninde Çankırı’dan 6 öğretmen ve okul yöneticisi İl Milli Eğitim Müdürü’nün katılımıyla Kalite Etiketlerini aldılar.

Siirt

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenilik ve Teknoloji Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde hazırladığı eTwinning Siirt Bilgilendirme Toplantısı’na Siirt genelinden 67 öğretmen katıldı. İki gün süren toplantıda Siirt ilinde eTwinning projesi yapıp kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlere Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri takdim edildi.

Amasya

23 Haziran 2021 tarihinde Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında eTwinning projesi yürütüp kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlere Kalite Etiketi Ödül Töreni düzenlendi. 2019 yılında 18 Avrupa, 27 ulusal kalite etiketi almaya hak kazanan proje varken 2020 yılı içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda 50 ulusal 31 Avrupa Kalite Etiketi olmak üzere Amasya’dan toplam 81 proje kalite etiketi almaya hak kazanmıştır. Kalite etiketi alan 32 öğretmenimiz, 22 farklı okulda ödül aldıkları bu projeleri yürütmüşlerdir. Ayrıca 8 okul da eTwinning okulu olmaya hak kazanmıştır. Amasya’da 2019 yılında eTwinning Okulu unvanı alan okul sayısı 5 iken, 2020 yılında bu sayı 13’e yükselmiştir.

Batman

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24-25 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenen eTwinning İl Bilgilendirme Toplantısına Batman’da eTwinning projeleri yapan 50 öğretmen katıldı. 2019-2020 yılında eTwinning projesi yürütüp, kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlere Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri törenle takdim edildi.

 

Giresun

Giresun ili genelinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında eTwinning alanında yürütülen projelerde başarılı olan öğretmen ve okullara ödülleri Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen törenle takdim edildi. 2020 yılında uygulanan eTwinning projelerinden ödüle layık görülen; 106 Ulusal Kalite Etiketi, 58 Avrupa Kalite Etiketi, 43 eTwinning Okul Levhası ve Kalite Etiketi Levhasının okullara ve öğretmenlere takdim edilmesiyle ödül töreni sona erdi.

Kars

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde eTwinning Ödül Töreni ve eTwinning Kars Bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının ilk oturumunda Kars ilinde eTwinning projelerinden Ulusal Kalite Etiketi alan öğretmenlere ve eTwinning Okulu olmaya hak kazanan okullara ödülleri takdim edildi. Kars genelinden 46 öğretmenin katıldığı Bilgilendirme Toplantısı iki gün sürdü.

 

Muğla

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 28-29 Haziran 2021 tarihlerinde eTwinning Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıda 338 Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi ile 53 eTwinning Okulu kalite etiketi alan okul yöneticileri ve öğretmenlere sertifikaları protokol tarafından verildi.

 

Erzurum

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eTwinning İl Bilgilendirme Toplantısı Erzurum’da görev yapan 48 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirildi. 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılan toplantının ilk gününde 2019-2020 eğitim öğretim yılında eTwinning projelerinde başarı elde etmiş öğretmenlere Ulusal ve Avrupa Kalite etiketleri bir ödül töreni ile takdim edildi.

Konya

2020 yılı içerisinde, eTwinning faaliyeti kapsamında Konya’dan başvuru yapan öğretmenlerden 585’i, 406 proje ile 1.073 Ulusal Kalite Etiketi ve 583 Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikası almaya hak kazanan öğretmenler, okullarının da Avrupa/Ulusal Kalite Etiketi Levhası almasını sağladı. Bu bağlamda 293 okul Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Levhası ile ödüllendirildi. Ayrıca 2020 yılı içerisinde gerekli kriterleri taşıyan 169 okul da eTwinning Okulu Etiketine başvurdu; bunlardan 164’ü eTwinning Okulu unvanı almaya hak kazandı. Böylece Konya’daki “eTwinning Okul” sayısı da 292 oldu.

 

Mersin

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve iki gün süren eTwinning İl Bilgilendirme Toplantısı’na Mersin genelinden 58 öğretmen katılım sağladı.

Hatay

08-09 Temmuz 2021 tarihlerinde Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eTwinning İl Bilgilendirme Toplantısı Hatay genelinden 50 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirildi.