Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-canakkale-ve-rizede-bolgesel-calistaylarini-gerceklestirecek

Her yıl eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kaliteli projeler üretilmesi için yeni başlayan öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen bölgesel çalıştaylar düzenlenmektedir. Bu çalıştaylar, 2018 yılı içerisinde 27-29 Eylül tarihinde Çanakkale’de, 4-6 Ekim tarihinde ise Rize ilinde gerçekleşecektir. Üç gün boyunca devam edecek çalıştayda, eTwinning nedir, eTwinning’de öğretmenlere sunulan kişisel ve mesleki gelişim imkanları nelerdir, Eğitimde Değişim ve Dönüşüm, Eğitimde Teknoloji kullanımı, geleceğin teknolojileri, Web 2.0 araçları, iyi proje örnekleri, Proje tabanlı eğitimi, STEM,  Bilinçli ve Güvenli İnternet kullanımı konularında eğitimler verilecektir.

Bu çalıştaylara Çanakkale ve Rize illerinden ve çevresindeki 27 ilden hemen hemen her branştan ve farklı seviyeden proje yapmaya yeni başlayan 320 öğretmen ve bazı eTwinning il koordinatörleri katılacaktır.

Bu çalıştayların amacı, okulların ve öğretmenlerin teknolojiyi kullanarak, kişisel ve mesleki anlamda eğitimlerinin kalitesini ulusal ve uluslararası iletişim ve işbirliği ile artmasına katkı sağlamaktır. Bu sayede eğitimde teknolojiyi kullanarak, teknolojiyi geliştirecek eğitimli donanımlı ve bilime inanan insanlara yatırım yapılması planlanmaktadır.

Çalıştay ayrıntılarına;

Çanakkale: http://etwinningonline.eba.gov.tr/canakkale-bolgesel-calistayi-2018/

Rize : http://etwinningonline.eba.gov.tr/rize-bolgesel-calistayi-2018/

adreslerinden ulaştırabilirsiniz.