Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-2021-odul-torenleri-21-ilde-ulusal-destek-servisi-katilimiyla-gerceklesti

eTwinning 2021 Yılı Kalite Etiketi Ödül Törenleri 21 ilde Gerçekleştirildi.

Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, eTwinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

2009 yılından bu yana, eTwinning portalına 331.227 öğretmen kayıt olmuş bu öğretmenler 61.098 proje gerçekleştirmiştir. Faaliyet kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta ulusal kalite etiketi Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmektedir. Ülkemizden 2020 yılında 15.732, 2021 yılında 38.002, 2022 yılında ise 41.837 proje kalite etiketine başvurmuştur.

2021 yılındaki başvurular içerisinden ortak okullar arası işbirliği, bilişim teknolojileri kullanımı, pedagojik yenilik, öğretim programına entegrasyon , sonuçlar ve belgeleme kriterlerine sahip olan ve yeterli puanı alan 33.287 proje ulusal kalite etiketi ile , 12.184 proje ise Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir. 12.137 okul ise Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi levhaları ile ödül almışlardır.

Söz konusu ödüllerin illerde yürütülen eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve okullarda yürütülen eTwinning projelerinin niteliğinin artırılması adına “eTwinning Kalite Etiketi ve Okul Levhaları Takdim Töreni” şeklinde yapılması sağlanmıştır. Bu kapsamda 23 Mayıs 2022-24 Haziran 2022 tarihleri arasında  21 farklı ilde (Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Kocaeli, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Uşak, Çorum, Sivas, Tokat, Konya, Mersin, Trabzon, Ordu)  gerçekleştirilen ödül törenlerine eTwinning Ulusal Destek Servisi Yetkilileri ve Yeğitek Daire Başkanları katılım sağlamıştır. Ayrıca bazı illerde eTwinning okulu ünvanı alan, proje faaliyetlerinin akif yürütüldüğü 19 okul ziyaret edilmiştir. Ödül törenleri sayesinde 12.238 okul yöneticisi ve öğretmene yüz yüze ödül verilmesi sağlanırken, öğretmenler proje hazırlamak için motive olduklarını kendilerini özel hissettiklerini dile getirmişlerdir. Projelerin ödül törenlerinin yapıldığı alanlarda ve ziyaret edilen okullarda açılan toplam 217 stant da proje örnek materyalleri ve proje posterleri öğretmenler tarafından sergilenerek tüm katılımcıların ödül alan projeler hakkında fikir sahibi olmaları sağlanmıştır Ödül törenlerinde eTwinning projeleriyle öğretmenler arasındaki iş birliğinin geliştiği, proje hazırlaması açısından öğretmenler için teşvik edici olduğu vurgulanmıştır. Kalite etiketi sertifikası ve okul levhası alan öğretmen ve yöneticiler,  yereldeki amirlerin ve bakanlık düzeyindeki yöneticilerin takdirini kazandıkları için mutlu olduklarını paylaşmışlardır. İllerde yapılan ödül törenleri hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki metinden ulaşabilirsiniz. 

Gaziantep

23 Mayıs 2022 tarihinde Gaziantep  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 604 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ayrıca Şahinbey – Düztepe İlkokulu ve Mehmetçik Ortaokulu’na Ulusal Destek Servisi temsilcilerinden Ertan KOCABAŞ ve Turan GÖRE okul ziyaretinde bulunmuştur.

Kocaeli

23 Mayıs 2022 tarihinde Kocaeli  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 800 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 24 proje örnek standı ziyaret edilmiştir.

Şanlıurfa

24 Mayıs 2022 tarihinde Şanlıurfa  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 450 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ayrıca 2002 Vakıflar İlkokulu’na Ulusal Destek Servisi temsilcilerinden Ertan KOCABAŞ ve Turan GÖRE okul ziyaretinde bulunmuştur. Tören alanında 8 proje örnek standı ziyaret edilmiştir.

Bursa

24 Mayıs 2022 tarihinde Bursa  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 2000 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 20 proje standı ziyaret edilmiştir.

Mardin

25 Mayıs 2022 tarihinde Mardin  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 160 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ayrıca Kızıltepe Kardelen Anaokulu’na  Ulusal Destek Servisi temsilcilerinden Ertan KOCABAŞ ve Turan GÖRE okul ziyaretinde bulunmuştur.

Çanakkale

25 Mayıs 2022 tarihinde Çanakkale  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 197 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 20 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca Atatürk İlkokulu ve Çanakkale Bilim Sanat Merkezi Ulusal Destek Servisi temsilcisi Dr. Hülya BAL okul ziyaretinde bulunmuştur.

İstanbul

İstanbul ilinde 31 Mayıs 2022 tarihinde Avrupa yakasında 1 Haziran 2022 tarihinde ise Anadolu yakasında İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 2263 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Turan GÖRE, Hacer ERMİŞ YILMAZ ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 5 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca Üsküdar Hasan Tan İlkokulu’na okul ziyaretinde bulunulmuştur.

Tekirdağ

2 Haziran 2022 tarihinde Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 370 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Turan GÖRE, Hacer ERMİŞ YILMAZ ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 12 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca Hüseyin Pehlivan İlkokulu’na okul ziyaretinde bulunulmuştur.

Edirne

3 Haziran 2022 tarihinde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 250 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve Medya Yönetimi Daire Başkanı Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN ve Ulusal Destek Servisi’nden Turan GÖRE, Hacer ERMİŞ YILMAZ ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 17 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca İlhami Ertem Anadolu Lisesi’ne okul ziyaretinde bulunulmuştur.

Kırşehir

30 Mayıs 2022 tarihinde Kırşehir  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 115 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL, Ezgi ULUTAN ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 12 proje standı ziyaret edilmiştir.

 

Nevşehir

31 Mayıs 2022 tarihinde Nevşehir  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 320 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL, Ezgi ULUTAN ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 16 proje standı ziyaret edilmiştir. Nevşehir ilinde Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi, Mehmet Diker Ortaokulu, Hanife Memiş İlkokulu ve Tahsinağa Halk Kütüphanesi ziyaret edilmiştir.

Niğde

1 Haziran 2022 tarihinde Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 172 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL, Ezgi ULUTAN ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 20 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca Şehit Halil Akkoç Anaokulu’na okul ziyaretinde bulunulmuştur.

Aksaray

2 Haziran 2022 tarihinde Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 175 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL, Ezgi ULUTAN ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 20 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi’ne okul ziyaretinde bulunulmuştur.

Sivas

13 Haziran 2022 tarihinde Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 350 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Sayın Gültekin KEKEÇOĞLU ve Ulusal Destek Servisi’nden  Dr. Hülya BAL, Hacer ERMİŞ YILMAZ, Ezgi ULUTAN ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 10 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca Şeyh Şamil İlkokulu ve Masal Evi’ne okul ziyaretinde bulunulmuştur.

Tokat

14 Haziran 2022 tarihinde Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 260 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojilerini Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Mustafa Hakan BÜCÜK, Ulusal Destek Servisi’nden  Dr. Hülya BAL, Hacer ERMİŞ YILMAZ ödül törenine katılım sağlamıştır. Tören alanında 8 proje standı ziyaret edilmiştir. Ayrıca Eğitim Uygulama Okulu I., II., III. Kademe  ve Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne okul ziyaretinde bulunulmuştur.

Uşak

14 Haziran 2022 tarihinde Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 245 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Turan GÖRE, Ertan KOCABAŞ ödül törenine katılım sağlamıştır. 

Çorum

15 Haziran 2022 tarihinde Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 217 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Daire Başkanı Daire Başkanı Emrullah UZUN ve Ulusal Destek Servisi’nden Turan GÖRE, Ertan KOCABAŞ ödül törenine katılım sağlamıştır.

Konya

15 Haziran 2022 tarihinde Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 1500 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojilerini Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Mustafa Hakan BÜCÜK, Ulusal Destek Servisi’nden  Dr. Hülya BAL ödül törenine katılım sağlamıştır. 

Mersin

21 Haziran 2022 tarihinde Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 750 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir. Ulusal Destek Servisi’nden Turan GÖRE ödül törenine katılım sağlamıştır. 

Trabzon

23 Haziran 2022 tarihinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 290 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir.  Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL, Ezgi ULUTAN ödül törenine katılım sağlamıştır. 

 

Ordu

24 Haziran 2022 tarihinde Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde il genelinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen projelerde başarılı olmuş öğretmen ve okullara yönelik düzenlenen “eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Takdim Töreni” nde 750 kişinin katılımıyla “Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi”, “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,  “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilmiştir.  Ulusal Destek Servisi’nden Dr. Hülya BAL, Ezgi ULUTAN ödül törenine katılım sağlamıştır.