Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
etwinning-13-konferansi-antalyada-gerceklestirildi

“eTwinning 13. Ulusal Konferansı” 26-28 Aralık 2022 tarihlerinde Antalya ilinde gerçekleştirildi. Konferansa 2022 yılında eTwinning faaliyeti kapsamında hiçbir yüz yüze etkinliğe katılmamış, Avrupa projesi yürütmüş, en yüksek puanlı öğretmenlerin yanında, bakanlık yetkilileri, atölye liderleri, üniversitelerden akademisyenler ve ulusal ajans yetkilileri olmak üzere toplam 296 kişi katılım sağlamıştır. Geleneksel olarak her yıl eTwinning çalışma planı çerçevesinde başarılı eTwinning projesi yürüten öğretmenlerin ödüllendirmeleri bu konferans ile sağlanmaktadır. Konferans kapsamında aşağıdaki projeler ilgili katergorilerde ödül almıştır.

Proje Adı Metin
I. N. S. P. I. R. E. 2022 Yılı eTwinning Teması Kategorisi “The New European Bauhaus” Birincilik Ödülü
I. N. S. P. I. R. E. 2022 Yılı eTwinning Teması Kategorisi “The New European Bauhaus” Birincilik Ödülü
Life From My Perspective 2022 Yılı “Engelsiz eTwinning Kategorisi” Birincilik Ödülü
Life From My Perspective 2022 Yılı  “Engelsiz eTwinning Kategorisi” Birincilik Ödülü
My Sustainable Future 2022 Yılı “Mesleki ve Teknik Eğitim Kategorisi” Birincilik Ödülü
My Sustainable Future 2022 Yılı “Mesleki ve Teknik Eğitim Kategorisi” Birincilik Ödülü
Utopia Now! Visions for the Future 2022 Yılı  “Yenilik ve Girişimcilik Kategorisi” Birincilik Ödülü
SCHOOLTOPİA 2022 Yılı “Yenilik ve Girişimcilik Kategorisi” İkincilik Ödülü
SCHOOLTOPIA 2022 Yılı “Yenilik ve Girişimcilik Kategorisi” İkincilik Ödülü
“My name is leader” 2022 Yılı “Yenilik ve Girişimcilik Kategorisi” Üçüncülük Ödülü
From class to Space 2022 Yılı “STEM Kategorisi” Birincilik Ödülü
Bir Kitap, Bin  Hayal / One Book, A Thousand Dreams 2022 Yılı “Temel Eğitim Kategorisi” Birincilik Ödülü
Bir Kitap, Bin  Hayal / One Book, A Thousand Dreams 2022 Yılı “Temel Eğitim Kategorisi” Birincilik Ödülü
Culture in the ELT classroom: Developing English Course Content within a Cross-Cultural Perspective 2022 Yılı “ITE (Öğretmen Eğitimi Akademisi) Kategorisi” Birincilik Ödülü
What Kind of World Do We Want? 2022 Yılı “ITE (Öğretmen Eğitimi Akademisi) Kategorisi” Birincilik Ödülü

 

 

 

 

Bu yıl 13’üncüsü yapılan eTwinning Ulusal Konferansı’na geçtiğimiz yıl gerçekleştirmiş oldukları uluslararası projelerle en yüksek puanı alan proje sahibi öğretmenlerin yanında bakanlık yetkilileri, atölye liderleri, üniversitelerden akademisyenler ve Ulusal Ajans yetkilileri olmak üzere toplam 296 kişi katıldı. Konferansta, eTwinning Özel Ödül kategorilerine göre en başarılı projelere ödülleri takdim edildi. Öğretmenlerin konferansta edindikleri bilgi ve deneyimleri okullarına döndüklerinde diğer meslektaşları ve öğrencileriyle paylaşmaları hedeflenmektedir. Konferansta, öğretmenlerin yürüttüğü projelerden il bazında 30 stant açılarak başarılı projeler katılımcılara örnek teşkil edecek şekilde sergilendi. Etkinlikte, katılımcı öğretmenlere ilham verecek çağrılı konuşmacılar, atölye çalışmaları, örnek stant uygulamaları ve daha birçok uygulamalı eğitim etkinlikleri yürütüldü. Konferansta; eTwinning faaliyeti eğitimleri, eğitimde teknoloji kullanımı, eTwinning  Projelerinin Erasmus’a entegrasyonu, P4C, zekâ oyunları, öğretmen eğitimi akademisi, oyunlaştırma, origami, ölçme ve değerlenmdirme uygulamaları, ritim ve hareket etkinliklerinin derslerde kullanımı, STEM atölyeleri gibi eğitimlerin yanında matematik ve İngilizce seferberliğine katkı sağlayacak atölyeler yer aldı.