eTwinning, ‘Move2Learn, Learn2Move’ girişimini destekliyor

Avrupa Komisyonu; Erasmus hareketinin 30. yıldönümü vesilesiyle, gençlere seyahat etmeleri ve Avrupa’yı keşfetmeleri için yeni fırsatlar sunmaktadır.

Bu yeni girişimle; eğitsel projelerle uğraşan gençler, muhtemel yeni Avrupalı ortaklarıyla karşılaşmak üzere Avrupa içinde seyahat etme fırsatını yakalayacaklar. Yaklaşık 5000 ila 6000 öğrencinin birer adet seyahat bileti alması beklenmektedir.

eTwinning, seyahat biletlerinden faydalanacak kişileri seçmekle görevlendirilmiştir. Bu kişiler, bu sene Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilen eTwinning projelerine katılmış olan öğretmenler ile 16 ve üstü yaş grubundaki öğrenciler arasından belirlenecektir. Öncelik, ‘İçerme’ konusuyla ilgili olan projelere verilecektir. 

Başvuru, değerlendirme ve seçim süreçleri; Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirilecektir. Öğretmenler ve öğrenciler, Ağustos ayından itibaren seyahat etmeye başlayacaklardır.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi, çok yakında yayınlacaktır. Bizi izlemeye devam edin ve bu süre zarfında eTwinning projelerine katılın!

Daha fazla bilgi için linkler:
"Move2Learn, Learn2Move" Girişimi Yarışma Kuralları
"Move2Learn, Learn2Move": Sosyal İçerme Boyutu
İmkanları kısıtlı olan gençler - Tanım
 

Önemli not: Avrupa Birliği Komisyonu ile Türkiye eTwinning Ulusal Destek Servisi, bu yarışma ile ilgili olan etkinliklerin uygulanması sırasında veya bu etkinliklerin sonucu olarak üçüncü taraflara verilen herhangi bir zarar da dahil olmak üzere yarışma katılımcılarının herhangi biri tarafından sebep olunan veya uğranan herhangi bir zarardan sorumlu değildir.  

           

© 2013-2017 Tüm Hakları saklıdır