Sorularınız için : tretwinning@gmail.com
10-12-mayis-2024-tarihleri-arasinda-yunanistanin-patras-sehrinde-etwinning-cok-tarafli-irtibat-semineri-duzenlendi

10-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında Yunanistan’ın Patras şehrinde eTwinning Çok Taraflı İrtibat Semineri Düzenlendi.

“Ortaöğretim düzeyinde görev yapan Öğretmenler için Eğitimde Yapay Zeka Uygulamaları, Araçları ve Perspektifleri” konulu eTwinning Çok Taraflı İrtibat Semineri 10-12 Mayıs 2024 tarihlerinde Yunanistan’ın Patras şehrinde gerçekleştirildi. Avusturya, Bulgaristan, Finlandiya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Hollanda, Romanya, Slovakya ve Türkiye’den 64 farklı branş öğretmeni katılım sağladı. Gülçin RODOPLU (Bursa) (İngilizce), Hatice Gül TAŞ (Eskişehir) (Matematik), Mevlidiye YILMAZ (Kayseri) (Fen Bilimleri) ve Nebiye Betül YILMAZ (İngilizce) (Elazığ) ülkemizi temsilen bu seminerde yer aldılar.

Seminerin ilk gününde “Akıllı Eğitim Veri Yönetimi-Öğreticisiz Öğrenme Yaklaşımı”, “eTwinning Projelerinde Yapay Zekâ” konulu çağrılı konuşmacılar yer alırken öğretmenlerin birbirleriyle tanışmasını sağlayacak yapay zeka araçlarını barındıran kaynaştırma etkinlikleri düzenlendi. İkinci günde Gregory Milopoulos tarafından AI4EDU:Daha Etkileyici ve Verimli Bir Eğitim Süreci için Pratik Yapay Zeka Uygulamaları, Adil TUĞYAN ve Ertan KOCABAŞ tarafından eTwinning Projelerinde Yapay Zekâ Uygulamaları ve Dimitris Koulentianos tarafından Keşif Alanı: Dinamik Öğrenci Değerlendirme Aracı Olarak Yapay Zeka konulu atölyeler gerçekleştirildi. Aynı günün akşamında kültürel gezi Yunanistan ulusal destek servisi tarafından düzenlendi.

Seminerin son gününde öğretmenlerin beşerli gruplar oluşturarak öğrendikleri yapay zeka araçlarını kullanabilecekleri projeler oluşturmaları sağlandı. Bu kapsamda Nature’s Wisdom, AI’s Solutions projesi Türkiye- İtalya- Slovakya- Bulgaristan ortaklığıyla, Teenage Writers in AI projesi Türkiye-Romanya-Bulgaristan-Yunanistan ortaklığıyla, GLOBAL BRIDGES: LinguaChron AI projesi Türkiye – Slovakya – İtalya – Finlandiya ortaklığıyla,Green Future With Math:Energy Equation projesi Türkiye-Yunanistan-İtalya-Bulgaristan ortaklığıyla oluşturuldu. Bu projelerin planlamaları yapıldı ve her bir grubun, projelerinin kısa bir özetini içeren sunumunu yapmaları sağlandı. Katılım belgelerinin dağıtımı ve kapanış programı ile seminer sona erdi.